top

BIP


Wielki sukces naszego ucznia!
wtorek, 14 marca 2017 12:28

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły podwójnym laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista - z języka polskiego i historii - został uczeń klasy 3d-Mateusz Gieroba. Z pewnością zasłużył na ten ogromny sukces, który można powiedzieć, jest ukoronowaniem jego ciężkiej i systematycznej pracy.
Niewiele również zabrakło, żeby został laureatem tegoż konkursu z języka angielskiego. Znalazł się w I części finału i zabrakło mu kilku punktów, aby się zakwalifikować do II etapu. Wielokrotnie startował w różnego rodzaju konkursach: szkolnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i odnosił w nich sukcesy.

Przypomnijmy, w tym semestrze brał udział w:

  • Szkolnych etapach konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" - zakwalifikowany został do etapu powiatowego z przedmiotów przyrodniczych, matematyczno- fizycznych, j. angielskiego, j. niemieckiego, przedmiotów humanistycznych
  • II Twardogórskim Wielkim Dyktandzie - III m-ce
  • XIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Piszemy poprawnie" - I m-ce
  • XIII Powiatowym Konkursie Humanistycznym "Z polszczyzną za pan brat" - II m-ce
  • II Powiatowym Konkursie Językowym "Deutsch- ohne dich geht manchmal nichts" - I m-ce drużynowo
  • Powiatowym Konkursie Stacji Samodzielnej Nauki Języków Angielskiego i Niemieckiego - zdobył tytuł II laureata wraz z uczennicą kl. 1d- Klaudią Wójcik
  • XIX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej- zakwalifikowany do etapu rejonowego
  • XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768- 1863" - zakwalifikowany do etapu rejonowego
  • Powiatowym Konkursie Biologiczno-Chemicznym "Organizm człowieka - chemiczne laboratorium i bibologiczna fabryka" - II m-ce

Mateusz to niezwykle utalentowany młody człowiek o szerokich zainteresowaniach, którego cechuje wysoka inteligencja i duży poziom motywacji, przejawiający się w samodzielnym i bardzo konsekwentnym poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania, zagadnienia. Gratulujemy i życzymy mu dalszych sukcesów .

 

 

Poprawiony: środa, 15 marca 2017 11:48

bottom

Oficjalna strona Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze - www.gimnazjum.twardogora.pl.